Přeskočit navigaci
Společnost, politika, kultura, filosofie
1.října 2022
Spravujete webové stránky? Obohaťte je obsahem z Glos.
 

Glosy.info

Nové Glosy - Martin Schlemmer

Text byl publikován 26.září 2005, vytištěn pak 1.října 2022. Nachází se na adrese
<http://glosy.info/texty/nove-glosy/>

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

v létě jsme po téměř půldruhém roce existence značným způsobem přepracovali a rozšířili dosavadní koncept Glos. Ke změnám nás přiměly především dva důvody - chtěli jsme rozšířit okruh témat, jimiž se stránky zabývají, a umožnit vám, čtenářům, více se zapojit do dění okolo Glos. Tento text shrnuje konkrétní novinky a změny.

Čtenářské účty

Zavedli jsme možnost zřidit si při Glosách členský účet. Registrovaní členové požívají řady výhod - mají k dispozici vnitřní poštu a svou aktivitou si můžou odemknout další funkce, např.online poznámkový blok nebo úschovnu dokumentů. Některé nové funkce (například zakládání nových diskusí) jsou zřízením vlastního účtu přímo podmíněny.
Zaregistrovat se můžete zde.

Diskuse

Rozšířili jsme možnost diskusí. Vedle diskusí ke zveřejňovaným textům je nově možné zakládat diskuse vpodstatě na libovolné téma (zapadá-li do tématického rozsahu Glos).

Komentářová rubrika

Přechod na novou strukturu tématických kategorií jsme využili k zavedení rubriky Komentáře, úvahy, již chceme formovat jako kolbiště názorů a kterou otevíráme všem zájemcům o zveřejnění úvahy či komentáře k aktuálním politickým a společenským událostem. Berte toto oznámení tedy zároveň jako výzvu. Chcete-li využít naší nové tribuny, napište nám na adresu redakce [při] glosy.info.

Anotace

Posledním velkým, obsahovým okruhem změn je podstatné rozšíření anotací. Našim záměrem je přinášet přehled o nových společenskovědních a filosofických knihách, o českých odborných periodicích a o chystaných akcích, konferencích a přednáškách.

Práci na Glosách jsme zároveň využili k redesignu.
Doufáme, že se vám nové Glosy zamlouvají.