Kniha důkladně rozebírá závažnou společenskou a politickou problematiku. Autor v publikaci nejprve vymezuje pojem pravicový extremismus a zasazuje jej do kontextu soudobého politologického výzkumu. Následně charakterizuje vývoj české ultrapravice do roku 1989. Hlavní část je věnována popisu a analýze pravicového extremismu a radikalismu v ČR v polistopadovém období.
Centrum strategických studií
Kniha původně vyšla ve francouzštině v edici zaměřené na dějiny literatur různých národů. Dějiny Voisine-Jechové jsou psány živým jazykem, které je přibližuje zájemcům z řad středoškoláků i vysokoškoláků, zajímajícím se o literární historiografii.
H+H
Nedělejme z nich druhořadé lidi. Rozhovor s Bernardem Sergentem o starověkém Řecku a homosexualitě v historii
Petr Pithart, Disident a intelektuál v politice: Tři životní role Václava Havla Z rozhovoru novináře Jiřího Lederera s Václavem Havlem v dubnu 1975
P.Karásek: Komparace obměny politických elit v parlamentech střední a západní Evropy v letech 1993-2003
P.Dočekalová: Norská strana pokroku: Součást stranické rodiny extrémní pravice?
P.Kaniok: Euroskepticismus a Evropský parlament
K.Zetocha: Kontrola zpravodajských služeb v nových demokraciích: případová studie ČR
Anotace - Knihy - Vojtěch Kolman: Možnost, skutečnost, nutnost
Máte nějaký nápad nebo připomínku k této anotaci? Četli jste knihu a chcete se podělit o své zážitky? Račte vstoupit do diskuse.
Vojtěch Kolman: Možnost, skutečnost, nutnost
Sborník soustředil původní i přeložené práce s úmyslem zmapovat základní problémové oblasti analýzy modálního diskurzu. Rozbor všedního užití slov jako „možný“ a „nutný“ v jeho rozmanitosti je klíčem k řešení otázky toho, co znamená, říkáme-li o něčem, že je to možné (nutné). Škála probíraných témat sahá od jazykově-analytických přes čistě formální, technické až po modálně-realistické.
Kosmas